Sjajan preokret Petrovca protiv Mladosti, Arsenal ubjedljiv, Jedinstvo bolje od Rudara

Fudbaleri Arsenala su upisali rutunsku pobjedu na startu proljećnjeg dijela sezone u Meridianbet 1. CFL.

Tivćani su na svom terenu bili ubjedljivi u duelus a Jezerom – slavili su 3:1 za peti trijumf u crnogorskom šampionatu.

Argentinac Jan Araja je u 14. minutu donio prednost timu Milije Savovića, a u 24. je na 2:0 povisio Šaleta Kordić.

Do odmora je bilo 3:0 za Arsenal nakon autogola Marka Šimuna, a konačan rezultat je postavio Edis Redžepagić sredinom drugog poluvremena.

Derbi sjevera, između Jedinstva i Rudara, pripao je Bjelopoljcima koji su pobijedili 1:0.

Momenat odluke se dogodio u 76. minutu kada je Bojan Vlaović poslao loptu u mrežu nakon što je golman Pljevljaka Milisav Vuksanović zaustavio šut Žarka Koraća…

Za 17 sati je zakazan meč Petrovca i Mladosti.

U nedjelju su na programu dvije utakmice – Sutjeska od 15 časova gostuje Mornaru, od 17 sati je derbi između Budućnosti i Dečića.