Siner srušio Pola i zakazao derbi protiv Medvedeva, u četvrtfinalu US opena i Iga Sfjontek

Prvi teniser svijeta, Janik Siner plasirao se u četvrtfinale US opena – Italijan je sinoć u osmini finala savladao domaćeg tenisera, Tomija Pola – 3:0 (7:6, 7:6, 6:1).

Siner će u četvrtfinalu igrati protiv Rusa, Danila Medvedeva.

Tomi Pol je sinoć sjajno otvorio meč – napravio je dva brejka i poveo 4:1. Ali, onda je uslijedio pad, pa je Siner vezao četiri gema, preokrenuo i poveo 5:4.

Prvi set je potom otišao u taj-brejk u kojem je, pri rezultatu 3:3, Italijan osvojio četiri poena zaredom i poveo 1:0.

U drugom setu teniseri nisu uspjeli da dođu do brejka, a jedinu priliku da oduzme servis protivniku propustio je Siner u 11. gemu. Potom je i drugi set otišao u taj-brejk u kojem je bilo veoma neizvjesno. Na kraju je Siner osvojio dva poena zaredom i poveo 2:0 u setovima.

Treći set je bio rutinski – Siner je poveo 3:0, potom napravio još jedan brejk i plasirao se u narednu fazu.

A u četvrtfinalu će igrati i najbolja teniserka svijeta, Iga Sfjontek, koja je savladala Ruskinju, Ljudmilu Samsonovu – 6:4, 6:1.

Prvi set je odlučen u 10. gemu – tada je Sfjontek stigla do brejk lopte, ujedno i set lopte, koju je iskoristila i povela 1:0.

U drugom setu nije bilo uzbuđenja – najbolja svjetska teniserka je povela 5:0 i lagano privela meč kraju.

Sfjontek će u četvrtfinalu igrati protiv Džesike Pegule.