Rune savladao Medvedeva i plasirao se u polufinale  Monte Karla

Rune savladao Medvedeva i plasirao se u polufinale Monte Karla

Norveški teniser Holger Rune plasirao se u polufinale mastersa u Monte Karlu pobjedom nad Danilom Medvedevom u dva seta – 6:3, 6:4.

Rune je opravdao ulogu favorita protiv bolje rangiranog protivnika, najviše zbog činjenice da se mnogo bolje snalazi na najsporijoj podlozi.

Medvedev nije uspio da se oporavi od teškog meča protiv Saše Zvereva u četvrtak uveče, ni da pruži dio repertoara koji posjeduje.

Rune je imao dan odmora više jer mu je Beretini predao bez borbe i odmah je krenuo u napad. U četvrtom gemu je oduzeo servis Danilu i do kraja seta ga sačuvao.

U drugom je viđena veća borba, Rus je vratio brejk zaostatka, ali je u finišu ponovo popustio i izgubio nakon nešto više od 75 minuta igre.

Holger će se u borbi za finale sastati sa pobjednikom italijanskog derbija između Janika Sinera i Lorenca Muzetija.