Recka broj 48: Bajer nastavio nestvaran niz i dao pet golova u Frankfurtu

Dominacija Bajera se nastavlja i sada je tim Ćabija Alonsa pronašao novi motiv u sezoni kojoj je već ispisao istoriju titulom prvaka Njemačke.

Novi šampiona i dalje nije izgubio u svim takmičenjima, a 48. meč bez poraza je upisao u Frankfurtu – nije samo osvojio bodove, već je to uradio tako što je dao pet golova Ajntrahtu.

Završeno je 5:1 za 26. trijumf u 32 utakmice u Bundesligi.

Granit Džaka je postigao evrogol za vođstvo „farmaceuta”, a nakon što je izjednačio Igo Ekitike upisao se i Patrik Šik za 2:1 na poluvremenu.

Ko je mislio da Bajer nije toliko zainteresovan u finišu šampionata prevario se, jer je u nastavku deklasirao domaćina – goleadu su kompletirali Esekjel Palasios (iz penala), Džeremi Frimpong i Viktor Bonfejs koji je bio strijelac takođe sa bijele tačke.

Bajer u prvenstvu čekaju još dvije utakmice, igraće i finale Kupa Njemačke, a stigao je i do polufinala Lige Evrope gdje pred revanš kod kuće ima sigurnu prednost od 2:0 protiv Rome.

Sezona je već istorijska, ali Bajer ima još toliko toga da ponudi.