Đoković u 3. kolu, Đere mu predao meč; Šampionka napravila još jedan korak ka odbrani krune

Srpski teniser Novak Đoković, branilac titule na US openu, plasirao se u treće kolo turnira pošto je njegov protivnik Laslo Đere predao meč dok je rezultat bio 6:4, 6:4, 2:0.

Drugi i 109. teniser svijeta su igrali dva sata i 12 minuta. Đere je odustao na početku trećeg seta, a prethodno je tražio medicinski tajm aut da bi dobio masažu zbog bolova u leđima.

Đokoviću će u narednom kolu rival biti Aleksej Popirin – Australijanac je bio bolji od Pedra Martinesa iz Španije rezultatom 3:0 u setovima.

Sjajan meč prethodne noći odigrali su i Lorenco Muzeti i Dušan Kecmanović, a nakon marataona slavio je Italijan sa 3:6, 6:4, 6:4, 2:6, 7:5.

Kecmanović, trenutno 54. igrač svijeta, izgubio je u pet setova tako što je propustio dvije meč lopte.

Muzeti će u narednom kolu igrati protiv američkog igrača Bredona Nakašime.

Šampionka u ženskom singlu Koko Gof bila je bolja od Njemice Tatjane Marije sa 6:4, 6:0.

„Volim Tatjanu i njenu porodicu, ali je ona prava muka za igru. Morala sam da iskoristim svu snagu. Zamornije je nego što izgleda“, rekla je Koko Gof poslije meča.

Ona će u narednom kolu igrati protiv Ukrajinke Elene Svitoline.