Đoković PREOKRETOM do POLUFINALA Šangaja – Zakazao okršaj sa Fricom

Srpski teniser Novak Đoković je, uz probleme u prvom setu, slomio otpor Čeha Jakuba Menšika i plasirao se u polufinale Mastersa u Šangaju 6:7, 6:1, 6:4.

Velika borba viđena je u prvom setu. U prvih šest gemova teniseri su bili sigurni na svoj servis, a onda je Đoković u sedmom prokockao dvije brejk šanse.

Međutim, ono što je propustio tada, učionio je u devetom gemu i poveo 5:4. Ipak, nije moglo bez drame, jer je Čeh odmah uzvratio istom mjerom, a potom se otišlo u taj-brejk.

U 13. gemu, Đoković je počeo furiozno i odmah poveo 3:0, ali je Menšik potom osvojio četiri poena i nizu.

Đoković je izjednačio na 4:4, da bi Menšik opet ušao u seriju. Osvojio tri vezana poena i dobio prvi set 7:6.

U drugom je Đoković „doda gas“. Već u drugom gemu je uzeo servis rivalu i brzo stigao do vođstva 3:0.

Čeh je smanjio na 3:1, ali je Đoković opet vezao tri gema i sa ubjedljivih 6:1 izjednačio u setovima.

U odlučujućem setu, Đoković je od starta pravio pritisak kada je rival servirao. U trećem gemu je ispustio dvije brejk šanse, ali nije u petom 3:2.

Ispostavilo se da mu je taj brejk bio sasvim dovoljan za slavlje.

Đoković će se za finale boriti sa Amerikancem Tejlorom Fricom , koji je ranije danas eliminisao Davida Gofana poslije dva seta, 6:3, 6:4.