Majorka zaustavila šampiona: Realu samo bod na startu La Lige

Fudbaleri Real Madrida su u srijedu savladali Atalantu i osvojili Superkup Evrope, a večeras su, na startu La Lige, zaustavljeni.

Ekipa Karla Anćelotija je igrala neriješeno u gostima sa Majorkom (1:1) i već u 1. kolu ispustila bodove.

Dobru utakmicu je odigrala Majorka, osvojila bod, a u finišu je mogla i do preokreta i pobjede.

Domaća ekipa je imala prvu šansu na utakmici – Kosta je u 6. minutu šutirao, a Kurtoa odbranio.

Real je do vođstva stigao u 13. minutu. Napad Madriđana je tekao po lijevoj strani, lopta je došla do Vinisijusa, koji je asistirao Rodrigu, a Brazilac zatresao mrežu.

Nakon toga je uslijedio period dobre igre Reala, šanse su imali Ridiger i Mbape, ali se rezultat nije mijenjao.

Početkom drugog poluvremena je lopta bila više kod fudbalera Majorke, a ta inicijativa se isplatila u 53. minutu, kada je Murići nakon kornera glavom savladao Kurtou i izjednačio.

Do kraja meča su Madriđani imali prilike preko Mbapea, ali je golman Majorke, Greif, odlično reagovao, a jednom je nakon njegove odbrane i Mohika ispred Rodriga izbacio loptu u korner.

U finišu meča su i domaći mogli do preokreta – dvije odlične šanse je imao Antonio Sančes, ali lopta nije završila u mreži.

Real je u posljednjem minutu ostao sa igračem manje, jer je direktan crveni karton dobio Mendi.