Latino Liverpul lako protiv Bornmuta, Totenhem slavio preokretom

Fudbaleri Liverpula pobijedili su danas na svom terenu Bornmut 3:0, u meču petog kola engleske Premijer lige.

Strijelci za Liverpul bili su Luis Dias u 26. i 28. i Darvin Nunjes u 37. minutu.

Ipak, u anale se upisao Trent Aleksandar Arnold, koji je kompletirao cifru 100, u sistemu gol plus pas – 81 asistencija i 19 golova.

Liverpul je prvi sa 12 bodova, koliko ima i Mančester siti ali uz utakmicu manje odigranu. Bornmut je 13. sa pet bodova.

Arne Slot je dobio pet od šest utakmica na kupi „redsa“, gol arzlika 13:2.

U narednom kolu, Liverpul će gostovati Vulverhemptonu, dok će Bornmut dočekati Sautempton.

U istom terminu, Totenhem je kao domaćin pobedio Brentford 3:1. Poveo je Brentford golom Brajana Mbeuma u prvom minutu, a Totenhem je do preokreta i pobjede stigao pogocima Dominika Solankea u osmom, Brenana Džonsona u 28. i Džejmsa Medisona u 85. minutu.

Totenhem je 10. sa sedam bodova, a Brendtford je na 12. mjestu sa bodom manje.

U sljedećem kolu, Totenhem će gostovati Mančester junajtedu, dok će Brentford dočekati Vest Hem.

U ostalim mečevima, Fulam je kao domaćin pobijedio Njukasl 3:1, Sautempton i Ipsvič su u Sautemptonu odigrali neriješeno 1:1, Aston Vila je u Birmingemu kao domaći pobijedila Vulverhempton 3:1, a Everton je remizirao u Lesteru 1:1.