Košarkaši Podgorice ubjedljivi protiv Vojvodine, na korak su od finala ABA2 lige

Treće polufinale ABA2 lige, velika šansa za prvi plasman u finale – košarkaši Podgorice šokirali su favorizovanu Vojvodinu u „Bemax areni“ i stekli velikih 18 poena prednosti pred revanš u Novom Sadu (98:80).

Druga utakmica igra se narednog četvrtka.

Sjajno izdanje tima Dragana Radovića, zapravo nastavak kontinuiteta vrhunskih partija, nakon dva trijumfa nad Zlatiborom u četvrtfinalu.

Malo šta je, međutim, nakon prvog dijela igre nagovještavalo tako ubjedljivu pobjedu. Startna dionica okončana je neriješeno – 25:25, a prvu kakvu-takvu razliku (47:42) Podgorica je stekla dva minuta prije kraja druge četvrtine. Na poluvremenu je ipak bio egal – 47:46.

A onda, rapsodija Podgoričana u nastavku.

Zahvaljujući raspoloženom Kuncu domaćin je otišao na 11 poena prednosti (62:51), a trojkom Petrova početkom posljednje četvrtine povećala na plus 15 (76:61).

Najgore za Novosađane je, međutim, tek uslijedilo, razlika je rasla, Brnović je trojkom četiri minuta prije kraja povećao na rekordnih plus 18.