Dončić nemoćan, Oklahoma povela 1:0 na Zapadu

Košarkaši Oklahome pobijedili su Dalas 117:95 na domaćem terenu u prvoj utakmici polufinala Zapadne konferencije NBA.

Oklahoma je do trijumfa stigla rezultatom 117:95 uz odličnu utakmicu Šeja Gildžus-Aleksandera koji je bio blizu tripl-dabl učinka.

Kanađanin je meč završio sa 29 poena, devet asistencija i devet skokova, a odličnu podršku je imao od Četa Holmgrena koji je dodao 19 poena i Džejlena Vilijamsa sa 18 poena.

Oklahoma je do poluvremena imala dvocifrenu prednost, a tokom treće četvrtine definitivno slomila otpor Dalasa. Vodili su 62:53 na poluvremenu, ali se Dalas vrlo brzo u nastavku meča vratio u život i prišao na 66:65.

Međutim, to je bilo sve. Uslijedio je rafal Tandera, serija od 16:4, pa su poveli 80:69. Zatim je Vilijams vezao osam poena za vođstvo Oklahome od 102:87, kada je sve bilo riješeno.

U Dalasu, Irving je ubacio 20 poena, Dončić 19 uz šest skokova i devet asistencija. Gaford je dodao 16 poena i 11 skokova, a Slovenac je u šutu sveden na 6/19, odnosno 1/8 za tri poena. Ubacio je šest od 10 slobodnih bacanja, izgubio je pet lopti.

Drugi duel u seriji Oklahome i Dalasa biće odigran u noći između četvrtka i petka (03.30).

U drugoj utakmici odigranoj u noći između utorka i srijede, Boston je kao domaćin bio bolji od Klivlenda rezultatom 120:95, nakon čega ima prednost od 1:0 u polufinalu Istočne konferencije.

Vodio je domaćin gotovo čitavim tokom utakmice i bez ikakve neizvjesnosti opravdao ulogu apsolutnog favorita.

Kod Seltiksa Džejlen Braun je bio najbolji sa 32 poena (4/6 za tri, 8/12 za dva, 4/4 slobodna bacanja).

Derik Vajt je odigrao odličnu utakmicu (25 poena, 7/12 za tri), dok su dvocifren učinak imali i Džejson Tejtum (18 poena), Pejton Pričard (16) i Džru Holidej (14).

Trudio se Donovan Mičel da koliko-toliko oteža posao Bostonu, čak bio i najefikasniji igrač na utakmici (33 poena), ali je sve to bilo daleko od dovoljnog za jak otpor najboljem timu dosadašnjeg toka sezone. Dvocifreni među Kavalirsima bili su i Evan Mobli sa 17 poena, Darijus Garland i Ajzak Okoro 11.

Drugi duel u seriji takođe će biti odigran u Masačusetsu, četvrtak na petak (01.00), nakon čega se serija seli u Ohajo.