Dejvis je postigao 21 poen u uzvratu pošto su Lejkersi pobjedili Sparse

Entoni Dejvis je postigao 21 poen u povratku posle povrede desne noge, Lebron Džejms je dodao 20, a Los Anđeles Lejkersi su se vratili posle teškog poraza i pobjedili San Antonio Sparse sa 113-104 u srijedu uveče.

Dejvis, koji je propustio 20 utakmica zbog povrede od stresa zadobijene tokom prve polovine utakmice 16. decembra u Denveru, ušao je sa 4:22 do kraja prve četvrtine. Bio je 7 od 15 sa terena, a imao je i 12 skokova za 26 minuta za svoj 19. dabl-dabl u 26 utakmica odigranih ove sezone.

Patrik Beverli je postigao 18 najboljih u sezoni, a Rui Hačimura je dodao 12 u svom debiju u Lejkersima.

Keldon Džonson je postigao 25 poena, a Zek Kolins 16 za San Antonio, koji je pobedio samo pet puta u 22 utakmice u gostima.

Džejms – koji je u utorak uveče imao 46 poena u porazu Lejkersa od Klipersa rezultatom 133-115 – zaostaje za Karimom Abdul-Džabarom (38.387 poena) za samo 157 poena. Los Anđeles ide na put od pet utakmica, a njihova sledeća utakmica kod kuće je 7. februara protiv Oklahoma Sitija.

Lejkersi su zaostali sa 85-81 početkom četvrte četvrtine pre nego što su preuzeli kontrolu serijom od 22-6 u rasponu od skoro šest minuta. Hačimura, koji je u ponedeljak prebačen iz Vašingtona, imao je šest poena tokom skoka, a Džejms pet.

Najveće vođstvo Los Anđelesa bilo bi 14 u kasnom kvartalu, jer je pobedio seriju od četiri utakmice sezone.

Spursi: Pali na 3-6 u prvoj utakmici uzastopne utakmice. … Najveće vođstvo San Antonija bilo je 10 sa 8:33 do kraja druge četvrtine. … Novajlija Džeremi Sočan imao je 14 poena… … Kolins je dobio Flagrant 1 sa 0,2 sekunde do kraja u trećoj četvrtini kada je Dejvis pokušao trojku iz polovine terena. Dobio je Flagrant 2 ranije u sezoni, što ga stavlja na tri boda. Igrači počinju da služe suspenzije kada pređu pet poena.

Lejkersi: Poboljšan na 4-4 u drugoj utakmici uzastopne utakmice. … Rasel Vestbruk, koji je postigao 14 poena, dobio je svoj drugi Flagrant 1 faul u sezoni krajem prve četvrtine.