Crna Gora poražena od Norveške, protiv Brazila za 11. mjesto

Ženska kadetska rukometna reprezentacija Crne Gore igraće za 11. mjesto na Svjetskom prvenstvu za igračice do 18 godina u Kini.

Crnogorske kadetkinje poražene su danas u razigravanju za plasman od devetog do 12. mjesta od Norveške 30:23.

To je izabranicama Tatjane Jeraminok drugi uzastopni poraz na planetarnoj smotri, na kojoj su prethodno upisale po dvije pobjede i remija.

Norveška je vodila od početka meča, već u sedmom minutu bilo je 5:1, a nakon prvih 30 minuta – 16:13.

Sve je bilo riješeno u 45. minutu, kada su Skandinavke došle do „plus 9“ (23:14) i to nakon serije od šest vezanih golova.

Najefikasnija u crnogorskoj selekciji bila je Elena Mitrović sa šest, Maja Ceklić postigla je pet, a gol manje Milka Pavlović.

Istakla se i Lucija Jovanović sa osam odbrana.

Crnogorske kadetkinje u meču za 11. mjesto igraće protiv Brazila.