Bulsi izgubili od Golden Stejta nakon loše 3. četvrtine, Vučević odigrao dobar meč

Košarkaši Čikaga izgubili su od Golden Stejta 140:131 i prekinuli niz od tri pobjede u NBA ligi.

Bulsi su dobro odigrali prvo poluvrijeme i na odmor otišli sa 13 poena prednosti (75:62). Ipak, u trećoj četvrtini je Golden Stejt nadoknadio minus, preokrenuo i u posljednju četvrtinu ušao sa vođstvom od 15 poena (110:95).

U posljednjoj četvrtini „ratnici“ nisu ispustili prednost, pa su stigli do 18. pobjede u sezoni.

Crnogorski reprezentativac Nikola Vučević je na terenu proveo 33 minuta i za to vrijeme postigao 14 poena, uz sedam skokova i dvije asistencije.

Derozan je utakmicu završio sa 39 poena, dok su Vajt i Lavin imali po 25.

U ekipi Golden Stejta je najefikasniji bio Klej Tompson sa 30 poena i po šest skokova i asistencija.

Kari je imao 27 poena, pet skokova i devet asistencija.

A košarkaši Denvera su savladali Nju Orleans 125:113.

Srpski košarkaš Nikola Jokić je odigrao savršenu utakmicu i upisao još jedan tripl-dabl učinak – imao je 27 poena, 10 skokova i 14 asistencija.

Majkl Porter junior i Džamal Marej su imali po 20 poena, dok je Gordon imao 15 poena.

Kod Pelikansa je najefikasniji bio Vilijamson sa 30 poena.