Budućnost bez novog podviga: Ludvigsburg na +11 u Podgorici

Nakon što su proteklog vikenda remijem zaustavile Đer, rukometašice Budućnosti nisu imale snage za još jedno iznenađenje u Ligi šampiona.

Naime, Ludvigsburg je danas slavio u Podgorici rezultatom 36:25 u petoj rundi elitnog takmičenja na Starom kontinentu.

Budućnost su u prvom poluvremenu relativno dobro nosila protiv vicešampiona Evrope, pa je na odmor otišla sa „samo“ tri gola zaostatka (14:17).

Međutim, nastavak utakmice u potpunosti je pripao njemačkom predstavniku, koji je lomio rivala do konačnih +11.

Poslije pet odigranik kola, Budućnost ima bod, a Ludvigsburg četiri.

U narednoj runi tim Bojane Popović gostovaće u sobotu Vajpersu.

Budućnost – Ludvigsburg 25:36 (14:17)

Podgorica – Dvorana: „Morača“. Gledalaca: oko 400. Sudije: Backović i Palacković (Slovenija). Sedmerci: Budućnost 1 (1), Ludvigsbirg 3 (3). Isključenja: Budućnost 4, Ludvigsbirg 2 minuta.

Budućnost: Atingre 11 odbrana, Hauge jedna odbrana, Marsenić, Danijelson, Vukčević 6 (3), Godeč 2, Popović, Marković 1, Ivanović 1, Radević, Bulatović 2, Tomova, Ramusović 3 (3), Radivojević 3, Kadović, Pavićević 2.

Ludvigsburg: Bundsen (sedam odbrana), Rot, Tomajer 6 (5), Gasama Sisoko 3, Del, Leuhter 4, Johansen, Hvenfelt 1, Smits 6, Berend 3, Nestaker 1, Karlson 3, Faluvegi 2, Mala 2 .