Argentina u finalu Kopa Amerike

Prvi finalista 48. izdanja Kopa Amerika je selekcija Argentine, inače branilac trofeja.

„Gaučosi“ su u meču polufinala pobijedili Kanadu sa 2:0, opravdali ulogu favorita koju su imali, pa će tako imati priliku da u velikom finalu i odbrane naslov najboljeg.

Alvares je doveo Argentinu u vođstvo u 22. minutu, a onda je Mesi početkom drugog poluvremena iskoristio nemotrenost Korenlijusa i postavio konačnih 2:0. „Gaučosi“ sada čekaju rivala za polufinale, odnosno boljeg iz duela Kolumbija – Urugvaj, koji se igra naredne noći.

Upravo na ovom polufinalnom susretu Lionel Mesi je oborio i dva rekorda. Pogotkom u 51. minutu je prestigao legendarnog Gabrijela Batistutu po broju golova na završnim turnirima Kopa Amerika. Mesiju je ovo bio 14 pogodak, dok je Batistita ostao na 13. Takođe, Mesi je postap prvi igrač u istoriji ovog takmičenja koji je na šest turnira dao barem po jedan gol.