„Ajkule“ idu na Olimpijske igre: Crna Gora preko Rumunije zakazala četvrtfinalni duel sa Španijom

Crna Gora je savladala Rumuniju 12:9 – plasirala se četvrfinale Svjetskog prvenstva i osigurala plasman na Olimpijske igre.

Matković je na 64 sekunde prije kraja donio 12:9, Crna Gora ide ka pobjedi i plasmanu na Olimpijske igre.

Dva i po minuta do kraja, Crna Gora vodi 11:9 i ima napad. Tajm-aut je tražio Gojković.

Popadić je uradio sve – odbranio se, povukao kontru i pogodio za 11:9.

Neamcu je uzvratio, i to na isteku napada – 10:9 vodi Crna Gora.

Ukropina je iskoristio peterac koji je iznudio Mačić – 10:8 vodi naša selekcija.

Počela je posljednja četvrtina – Crna Gora mora da pobijedi da bi se plasirala na Olimpijske igre.

Crna Gora vodi 9:8 pred ulazak u posljednju četvrtinu.

Propustila je Crna Gora nekoliko šansi da ode na plus tri, onda su Rumuni pogodili i smanjili na 9:8.

Prvi put u meču je plus dva – 9:7 vodi Crna Gora, pogodio je Ukropina.

Vasilije Radović je našao šut do mreže – 8:7 vode „ajkule“.

Još jedno izjednačenje – 7:7, strijelac je Fulea.

Prvi napad u trećoj četvrtini ima Rumunija.

„Ajkule“ imaju gol prednosti (7:6) nakon dvije četvrtine, i to nakon što je gubila 5:3 poslije prvih osam minuta.

Prvo vođstvo Crne Gore – nakon 12 minuta igre. Averka je postigao treći gol, „ajkule“ imaju 7:6.

Treći gol Perkovića, na pas Ukropine u napadu s igračem više – 6:6.

Rumunija opet vodi, Đorđesku je strijelac za 6:5.

Serija „ajkula“ 3:0 i izjednačenje – 5:5 nakon gola Mačića.

Drugi pogodak Averke – sada je 5:4 za Rumuniju.