U emisiji „Vikend info jutro“ na Informer TV Vojislav Šešelj je izjavio da je, kako kaže, crnogorsko rukovodstvo „prešlo svaku mjeru” i da Srbija više ne treba da bude strpljiva prema, kako ih naziva, „antisrpskim ispadima”.
On je ocijenio da Srbija treba „oštrije da odgovori” i poručio da je potrebno napraviti širu listu zabrane ulaska u Srbiju.
Šešelj tvrdi da je Srbija ranije bila tolerantna, ali da se, po njegovim riječima, „više ne smije tolerisati nijedan antisrpski i antidržavni ispad”, te da je potrebno jasno pokazati stav države prema takvim postupcima.
Dodao je da se, kako navodi, sa Srbima „ne može poigravati” i da je potrebno, kako je rekao, odlučnije reagovati na sve slične situacije.
