Ilon Mask, koji je svojevrijemeno tvitovao „Mrzim oglašavanje“, rekao je da želi da Tviter Inc (TVTR.N) bude „najcenjenija platforma za oglašavanje“, u pokušaju da zadobije povjerenje kupaca oglasa ispred očekivano zatvaranje njegovog posla od 44 milijarde dolara za kompaniju društvenih medija.
Mask, suosnivač Tvitera Džek Dorsi i investitori u ugovoru ranije su predložili da se odmakne od oglašavanja i traže prihod od pretplata i drugih sredstava. Oglašivači su takođe rekli Rojtersu da strahuju od preuzimanja.
„Bilo je mnogo spekulacija o tome zašto sam kupio Tviter i šta mislim o reklamiranju. Većina toga je bila pogrešna“, rekao je Mask u tvitu u četvrtak.
„U osnovi, Tviter teži da bude najpoštovanija platforma za oglašavanje na svijetu koja jača vaš brend i razvija vaše preduzeće.
Prodaja oglasa činila je više od 90% prihoda Tvitera u drugom kvartalu, a Rojters je ranije ove nedjelje izvestio da se kompanija bori da zadrži svoje najaktivnije korisnike koji su vitalni za poslovanje.
To naglašava izazov sa kojim se suočava Musk, koji je u sredu posetio Tviterovo sedište u San Francisku i takođe nagovestio da je glavni šef kompanije tako što je ažurirao svoju biografiju na profilu na „Chief Tvit“.
U svojim tvitovima u četvrtak, Musk je takođe rekao da želi da Tviter bude „običan digitalni gradski trg, gde se o širokom spektru verovanja može raspravljati na zdrav način, bez pribegavanja nasilju“.
Samozvani „apsolutista slobode govora“ rekao je u maju da će poništiti zabranu Tvitera bivšem američkom predsedniku Donaldu Trampu, koji je uklonjen sa sajta za mikroblogovanje u januaru prošle godine zbog rizika od daljeg podsticanja nasilja nakon napada na američki Kapitol. .
Pitanje vraćanja Trampa na platformu društvenih medija viđeno je kao lakmus test koliko daleko će Musk ići u uvođenju promena, iako je sam Tramp rekao da se neće vratiti.
Završetak ugovora o Tviteru označio bi kraj šestomjesečne sage. Akcije kompanije biće suspendovane iz trgovanja u petak, pokazao je sajt Njujorške berze.