Olimpijske igre – Arunović i Mikec osvojili ZLATNU MEDALJU za Srbiju

Strijelci Zorana Arunović i Damir Mikec osvojili su zlatnu medalju u disciplini deset metara vazdušni pištolj – miks, što je prvo odličje za tim Srbije na Olimpijskim igrama u Parizu.

Par strijelaca pobedio je u finalu discipline deset metara vazdušni pištolj tandem iz Turske Seval Ilajda Tarhan – Jusuf Dikec.

Zorani Arunović je ovo prva olimpijska medalja u karijeri, dok Mikec ima srebro iz Tokija.

Arunovićeva i Mikec su medalju u miksu obezbijedili već u ponedeljak, kada su u kvalifikacijama zauzeli drugo mjesto sa pogođenim 581 krugom – jednim manje od prvoplasiranih takmičara iz Turske, koji su izjednačili olimpijski rekord kvalifikacija.

Nadmetanje na Olimpijskim igrama u pojedinačnoj konkurenciji srpski strijelci su završili bez medalje.

Mikec je u finalu discipline 10 metara vazdušni pištolj zauzeo sedmo mjesto, dok Arunovićeva u istoj disciplini, samo u konkurenciji dama, nije uspjela da se plasira u finale, pošto je u kvalifikacijama zauzela 10. mjesto.