NBA: 46 poena u prvoj četvrtini šalje Seltikse pored Netsa

Boston Seltiksi nisu mnogo pogrešili u prvoj četvrtini i u sredu uveče su pobedili na domaćem terenu rezultatom 139-96 nad Bruklin Netsima.

Boston je bio 18-za-29 iz igre (62,1 odsto) u prvom kadru i vodio je 46-16 posle 12 minuta. To je bilo najveće vođstvo Seltiksa posle prve četvrtine u istoriji franšize.

Seltiksi su postigli 8 od 11 trojki u tom periodu — uključujući prvih sedam pokušaja — i nadmašili Bruklin sa 20-6. Golden Stejt Voriorsi 2018-19 drže NBA rekord po broju poena u prvoj četvrtini (51).

Džejson Tejtum iz Bostona postigao je rekordnih 31 poen, a Džejlen Braun 26 poena. Kajri Irving je imao 20 poena, četiri skoka i četiri asistencije za Netse, koji su izgubili poslednjih 10 utakmica od Bostona (uključujući postsezonu).

76ers 105, Magic 94

Džoel Embijd je imao 28 poena i 11 skokova, Džejms Harden je dodao 26 poena, 10 asistencija i devet skokova, a domaćin Filadelfija je savladao Orlando.

Harden je postigao 6 od 10 iz raspona od 3 poena, dok je Tobias Harris postigao 16 poena za Sikserse, koji su se osvetili za poraz od Medžika sa 119-109 dve večeri ranije.

Markel Fultc je predvodio Medžik sa 18 poena, Paolo Bančero je dodao 13 poena i devet skokova, a Franc Vagner je završio sa 13 poena. Orlando je izgubio treći put u četiri utakmice.

Trail Blazers 122, Grizzlies 112

Damian Lillard je zabeležio 42 poena, 10 asistencija i osam skokova i doveo gostujući Portland do pobede nad Memfisom. Trejl Blejzersi su u četvrtoj četvrtini savladali Grizlije sa 38-22.

Anferni Simons iz Portlanda postigla je 26 poena, a Džerami Grant je dodao 18 pre nego što je izašao u trećoj četvrtini zbog simptoma sličnih potresu mozga. Jusuf Nurkić je otišao rano u prvoj četvrtini nakon što je pogoršao problem sa listovima.

Ja Morant je sakupio 32 poena, 12 asistencija i devet skokova za Grizlije, koji su ukupno izgubili šest od prethodnih sedam utakmica. Takođe su videli da je prekinut njihov niz od osam utakmica kod kuće.

Timbervolves 119, Varriors 114 (OT)

Entoni Edvards je sačuvao četiri od svojih 27 poena za konačnih 1:43 produžetka pošto je Minesota nadigrala Golden Stejt u Mineapolisu.

Nakon što je Taurean Prins doveo Minesotu u vođstvo trojkom sa 2:58 u produžetku, Edvards je postigao gol u vožnji i skočio u naredna dva poseda Minesote i pomogao Timbervulvsima da pobede po četvrti put u poslednjih pet utakmica.

U potrazi za četvrtom uzastopnom pobedom, Voriorsi su vodili sa čak 14 na početku četvrte četvrtine pre nego što im je trebalo polaganje Stivena Karija sa 1:39 da bi izašli samo da bi izjednačili 110-110. Kari je predvodio Golden Stejt sa 29 poena, a uhvatio je i 10 skokova.

Džez 131, Reptorsi 128

Lauri Markanen je postigao 28 poena i 13 skokova, a novajlija Voker Kesler je imao veliku utakmicu na obe strane parketa dok je Juta pobedila Toronto u Solt Lejk Sitiju.

Kesler je završio sa 17 poena, 14 skokova i sedam blokiranih šuteva. Džordan Klarkson je postigao 23 poena, a Majk Konli je dao 19 poena i osam asistencija dok su Džez ostvarili drugu pobedu uzastopno.

Fred VanVlit je bio najbolji među strelcima i postigao tripl-dabl sa 34 poena, 12 skokova i 10 asistencija. Paskal Siakam je postigao 21 poen, 10 tabli i pet asistencija dok su Reptorsi pali na 2-3 na svom putu od sedam utakmica.

Rakete 112, Thunder 106

Erik Gordon je postigao rekordnih 25 poena u sezoni, novajlija Tari Ison je zabeležio svoj treći uzastopni dabl-dabl, a Hjuston je bio na prvom mestu u gostima u Oklahoma Sitiju.

Kenjon Martin mlađi iz Hjustona imao je 18 poena i sedam skokova, dok je Ison sa klupe upario rekordnih 20 poena sa 13 skokova, uključujući 12 ofanzivnih tabli. Roketsi su prvi put od sredine decembra zabeležili uzastopne pobede.

Šai Gildžus-Aleksandar imao je 24 poena i osam skokova, dok je Džoš Gidi dodao 20 poena, osam skokova i osam asistencija za Tandere, koji su zabeležili treći poraz u četiri utakmice.

Kraljevi 119, Spurs 109

Domantas Sabonis je postigao rekordnih 34 poena i dodao 11 skokova, a De’Aron Foks je postigao 31 poen i 10 asistencija dok je gostujući Sakramento savladao San Antonio.

Sabonis je zabeležio svoj vodeći 39. dabl-dabl u sezoni. Malik Monk je postigao 22 poena za Kingse, koji su dobili drugu utakmicu zaredom.

Malaki Branham je postigao 22 poena za San Antonio, što je najbolji rezultat u njegovoj početničkoj sezoni. Džoš Ričardson je postigao 19 poena, Jakob Poeltl je dodao 18 poena i 12 skokova, a Keldon Džonson je takođe imao 18 poena za Sparse, koji su izgubili sedmu uzastopnu utakmicu.

Havks 132, Suns 100

Dežunte Marej je zabeležio 21 poen, osam asistencija i šest skokova, a Atlanta nikada nije zaostajala dok je ubacila domaćina Feniksa.

Trej Jang je dodao 20 poena i 12 asistencija u svom povratku nakon odsustva od jedne utakmice zbog povrijede skočnog zgloba. Bogdan Bogdanović je postigao 18 poena, a Onjeka Okongvu dodao je 17 za Atlantu. Hoksi su vodili sa čak 43, dok su pobedili tek drugi put u poslednjih šest utakmica.

Mikal Bridžis je za Sanse postigao 23 poena i sedam asistencija, što je deveti put u poslednjih 12 utakmica sa 20 poena.