Južna Koreja – Portugal nerešeno na poluvrijemnu;  1:1

Južna Koreja – Portugal nerešeno na poluvrijemnu; 1:1

Danas su odlučujuće utakmice grupe H, za prolazak u osminu finala.
Utakmicu između Južne Koreje i Portugala sudiće Facundo Tello, a početni udarac izvodi Južna Koreja.

Već u 5. minutu Portugal je poveo 0:1! Diogo Dalot dodaje loptu Ricardo Horti, koji pogađa prazan gol!

Igrač Portugala, Joao Cancelo u 15. minutu koristi šansu i udara na gol Južne Koreje, ali Seung-Gyu Kim brani.

Dolazi do izjendačenja! 1:1! Young-Gwon Kim je unutar šestnaesterca pokupio loptu iz odbijanca nakon izvedenog kornera. Šutira na gol Portugala i lopta završava u mreži u 27. minutu!!

U 35. minutu Diogo Dalot, igrač Portugala koristi šansu i šutira na gol Južne Koreje, ali golman brani i lopta završava u kroneru.

Kang-In Lee dobija žuti karton u 36. minutu zbog prejakog starta. (Južna Koreja)

Vitinha puca sa ruba šesnaesterca na gol Južne Koreje, ka redini gola, ali golman odbija loptu! (42. min)

Poslije +3 minuta produžetaka sudija svira kraj prvog poluvrijemen. 1:1 je!