Žesus u duelu dok Arsenal ide ka tituli

Gabrijel Žezus postigao je svoje prve golove u poslednjih šest meseci dok je Arsenal zadržao kontrolu nad trkom za titulu u Premijer ligi porazom od Lids junajteda, koji je u subotu bio u opasnosti od ispadanja sa 4-1.

Hesus, koji je započeo ligašku utakmicu po prvi put od povratka posle povrede kolena prošlog meseca, realizovao je penal u 35. minutu nakon što ga je Luk Ejling pogodio u kazneni prostor.

Ben Vajt je udvostručio prednost Arsenala dodavanjem Gabrijela Martinelija pre nego što je Brazilac Hesus, koji je prošlog leta potpisao iz Mančester sitija, ponovo pogodio iz neposredne blizine u 55. minutu na asistenciju Leandra Trosarda.

Lids je imao problema sa Arsenalom u uvodnom periodu, ali kada je Isus doveo domaćine u prednost, bilo je relativno jednostavno jer su vratili prednost od osam bodova ispred šampiona Man Sitija.

Gosti su izazvali malo treme u domaćoj publici kada je odbijen udarac Rasmusa Kristensena doneo Lidsu spas u 76. minutu, ali je Granit Džaka glavom obezbedio još tri poena u Arsenalovoj potrazi za prvom titulom od 2004. godine.

Siti je ranije pojačao pritisak na stranu Mikela Artete porazom Liverpula rezultatom 4-1.

Arsenalova sedma uzastopna ligaška pobeda ih je pomerila na 72 boda iz 29 utakmica sa Sitijem, koji još uvek mora da igra sa londonskim klubom kod kuće, a 64 su odigrali utakmicu manje.

Lids ostaje u nesigurnoj poziciji na 16. mestu sa 26 bodova, bod iznad 18. Lester sitija.

Isus je započeo sezonu na zapanjujući način za Arsenal sa naletom golova i asistencija, a njegov povratak u prvi tim nakon povrede na Svetskom prvenstvu je savršeno tempiran.

„Svi igraju tako dobro. Lako je vratiti se. Najvažnije je da su svi koji su ušli igrali dobro“, rekao je Isus.

Njegova upornost i lukavstvo doneli su Arsenalu penal za smirivanje živaca u subotu kada je ubacio u kazneni prostor, a Ailing je, prilično nesrećno, primio udarac sa tačke kada se Isus prevrnuo.

Bilo je olakšanje za domaće kada je mirno ubacio loptu u mrežu pored Illana Mesliera.

Nedugo pre toga, golman Arsenala Aron Remsdejl je dva puta demantovao Lids, prvo kada je Krisensio Samervil opalio nisko nakon uglađenog poteza, a zatim kada je Sammervil namestio Džeka Harisona za snažan udarac na gol.

Arsenal je drugo poluvreme počeo mnogo oštrije, a Martineli je dobro prošao po levoj strani pre nego što je dodao loptu preko terena da bi Beli završio na daljoj stativi.

Kada je Isus postigao rezultat od 3-0, atmosfera na stadionu Emirejts bila je radosna i iako je Lids nakratko zapretio povratkom, navijači su punim glasom otišli ​​kući.