Čolović i Vuković vodili Rudar do finala Kupa

U finalu Kupa Crne Gore igraće rukometaši Budvanske rivijere Budve i Rudara u nedjelju od 18 sati u „Bemaks areni“.

Nakon što su Budvani u prvom polufinalu eliminisali branioca trofeja, Lovćen (25:22), Pljevljaci su bili bolji od Sutjeske 24:21 (12:10), pa će se boriti za prvi trofej u klupskoj istoriji.

Tim Nedima Selmanovića do pobjede je došao nakon preokreta, jer su Nikšićani bili u vođstvu do 25. minuta. U finišu prvog dijela bolja igra Rudara i „plus dva“ (12:10) na velikom odmoru.

U nastavku su Pljevljaci imali i četiri gola prednosti, Sutjeska je šest minuta prije kraja došla do izjednačenja (20:20), ali je najefikasniji igrač Rudara Nemanja Vuković sa dva vezana gola otklonio dileme oko pobjednika (22:20) u 56. minutu.

Vuković je bio najefikasnijji sa devet golova, a igrač utakmice je bio golman Dejan Čolović sa 12 odbrana.

U redovima Sutjeske istakao se Đorđe Šljukić sa devet pogodaka.