Budućnost savladala Megu na startu četvrtfinale serije ABA lige

Košarkaši Budućnosti Voli rutinski su odradili prvi meč četvrtfinala plej-ofa Admiralet ABA lige – Podgoričiani su pred svojim navijačima bili ubjedljivi protiv Mege 94:77, a priliku da u dva meča završe posao imaće 7. maja u Sremskoj Mitrovici.

Prva četvrtina protekla je u znaku gostiju, imali su 19:7 nakon pet minuta igre, dok su na pauzu otišli sa 22:14. Izabranici Petra Mijovića furiozno su odigrali narednih deset minuta 35:15, za preokret i vođstvo na poluvremenu od 49:37.

Prednost je rasla i u nastavku, i treća dionica pripala je našem timu 28:18, za velikih +20 pred pposljednjih deset minuta. Mega je do kraja samo uspjela da ublaži poraz.

Najefikasniji u našem timu bio je Grin sa čak 34 poena, od toga 7 trojki. Kamenjaš je ubacio 20 poena, po 11 Atić i O’Brajan, petar Popović ubacio je 6. Kod gostiju 17 poena Đurišića, Rudan je ubacio 15.

Dakle, naredni meč je 7. maja, a igra se na dvije dobijene utakmice.