Evropska komesarka za proširenje Marta Kos ocijenila je da je Srbija, usvajanjem izmjena pravosudnih zakona u parlamentu, napravila važan korak ka članstvu u Evropskoj uniji (EU).
Kos je sinoć na mreži Iks (X) napisala da taj potez „doprinosi obnavljanju povjerenja“.
Komesarka je navela da je sa predsjednicom Skupštine Srbije Anom Brnabić razgovarala o „sljedećim koracima koje Srbija treba da preduzme na svom putu ka EU“.
– To uključuje unapređenje izborne reforme u skladu sa preporukama ODIHR-a, na transparentan i inkluzivan način, jačanje slobode medija i veće usklađivanje sa vanjskom i bezbjednosnom politikom EU – zaključuje se u objavi.
