Tom prilikom:
Podnijete su 24 prekršajne prijave;
Izdato je 90 prekršajnih naloga;
Lišeno je slobode 11 lica zbog prekršaja iz Zakona o bezbjednosti saobraćaja na putevima.
Od ukupnog broja lica lišenih slobode:
Četiri lica lišena su slobode zbog prekoračenja dozvoljene brzine kretanja;
Dva lica lišena su slobode zbog upravljanja vozilom pod dejstvom psihoaktivnih supstanci (PAS);
Jedno lice lišeno je slobode zbog odbijanja podvrgavanja alkotestiranju;
Tri lica lišena su slobode zbog upravljanja vozilom pod dejstvom alkohola, od kojih su dva lica upravljala vozilom sa koncentracijom alkohola u organizmu većom od 2,00 g/kg, i to:
A.B. (45) iz Podgorice, sa utvrđenom koncentracijom alkohola od 2,43 g/kg;
M.M. (37) iz Podgorice, sa utvrđenom koncentracijom alkohola od 2,31 g/kg.
Navedena lica su u zakonskom roku privedena dežurnom sudiji za prekršaje.
Takođe, jedno lice lišeno je slobode zbog upravljanja vozilom pod dejstvom psihoaktivnih supstanci i izazivanja saobraćajne nezgode. Protiv ovog lica biće podnijeta krivična prijava, uz privođenje nadležnom državnom tužiocu u Osnovnom državnom tužilaštvu u Podgorici.
Uprava policije nastaviće sa intenzivnim kontrolama saobraćaja i preduzimanjem represivnih mjera prema svim učesnicima koji svojim ponašanjem ugrožavaju bezbjednost na putevima, sa ciljem očuvanja života i povećanja ukupne bezbjednosti saobraćaja.
