Joviću dovoljan i minut: Srbin donio Milanu tri boda

Fudbaleri Milana su nakon preokreta savladali Frozinone 3:2 (1:1) u meču 23. kola Serije A.

U uzbudljivoj utakmici na Benito Stirpe stadionu prvi su “krv pustili” Rosoneri. Bila je to odlična akcija gostiju u 17. minutu. Ruben Loftus-Čik je dodao loptu Rafaelu Leaou na lijevo strani, Portugalac centrirao, a Olivije Žiru glavom pogodio mrežu.

Samo nekoliko minuta kasnije asistenta kod gola Milana, Franćesko Đela je napucao u ruku na ivici kaznenog prostora, sudija Luka Paireto pokazao na bijelu tačku. Majk Menjon je pogodio gdje će šutirati Matijas Soule , ali je udarac mladog Argentinca bio jak i precizan – 1:1.

Igrač koji se nalazi na pozajmici iz Juventusa je tako postao prvi fudbaler u istoriji Frozinonea sa dvocifrenim brojem golova u sezoni Serije A.

Soule je u 65. minutu bio u ulozi asistenta, a Luka Maciteli egzekutora za totalni preokret. Srećno su domaći došli do preokreta, pošto je nakon udarca Macitelija lopta prešla preko noge Menjonu.

Nije to bio jedini preokret na meču. Mateo Gabija je u 72. minutu glavom izjednačio na 2:2, da bi u Luka Jović samo minut nakon što je ušao u igru donio preokret i ispostaviće se, tri boda ekipi Stefana Piolija .

Ismael Benase r je u tom 81. minutu centrirao, srpski napadač nije uspio da dođe do lopte u skoku na petercu, ali mu se ona odbila nakon čega je zakucao u mrežu.