Generalni direktor Radio-televizije Crne Gore (RTCG), Boris Raonić, izjavio je da neće podnijeti ostavku dok ne bude donesena pravosnažna presuda u vezi s optužbama koje je protiv njega i članova Savjeta RTCG podnijelo tužilaštvo. Gostujući u emisiji „Akcenti“ na TVCG, Raonić je odluku tužilaštva da podigne optužni prijedlog protiv Savjeta RTCG nazvao apsurdnom, ističući da će ove optužbe dodatno motivisati, a ne uzdrmati menadžment Javnog servisa.
Raonić je odbacio navode da njegovo odbijanje ostavke predstavlja prkos pravosudnom sistemu. Naprotiv, najavio je da će u narednim danima insistirati na razotkrivanju pozadine optužbi i ukazivanju na nezakonitosti u postupku. Optužio je tužioce uključenje u ovaj slučaj za povezanost s organizovanim kriminalom i istakao da ne postoje šanse da sud potvrdi optužni prijedlog.
Posebno je branio članove Savjeta RTCG, navodeći da se radi o uglednim ličnostima, među kojima su bivši rektor Univerziteta, dobitnik Trinaestojulske nagrade, te stručnjaci iz oblasti sporta, prava i novinarstva. Raonić je osudio pokušaje diskreditacije ovih ljudi kroz, kako je rekao, manipulacije određenih struktura.
Raonić je u emisiji podsjetio na modernizaciju RTCG-a pod njegovim rukovodstvom. Tokom skoro tri godine mandata, RTCG je rekonstruisan tehnološki, smanjen je broj zaposlenih, otvoreni su novi studiji, a digitalni arhiv je u fazi završetka. Takođe, najavio je pokretanje OTT platforme MNE Play , koja će omogućiti građanima da putem pametnih uređaja prate sadržaj Javnog servisa.
Istakao je značajne pomake u kulturi, sportu i ekologiji. Naveo je da je RTCG otkupio i objedinio crnogorsku kinematografiju, otvorio galeriju i park skulptura bez političkih konotacija, te modernizovao način izvještavanja. U oblasti sporta, RTCG prenosi više od 1.500 sportskih događaja godišnje, uključujući crnogorska takmičenja.
Raonić je naglasio da je Javni servis jedina televizija u Crnoj Gori koja nije pod uticajem stranih vlasnika, ocjenjujući je kao stub državnosti. Osudio je pokušaje komercijalnih medija da diskredituju RTCG i optužio određene političke strukture za orkestrirane napade, ističući da su neki lideri pokušali iskoristiti RTCG za lične i političke interese.
Komentarisao je i izostanak ključnih političkih lidera na proslavi 80 godina RTCG-a, ističući da je važnije prisustvo predstavnika kulturnih, ekoloških i sportskih organizacija.
Govoreći o spornim situacijama, poput utišavanja himne i izvještavanja o događajima na Belvederu, Raonić je naglasio da se RTCG uvijek oslanjao na zvanične informacije nadležnih institucija. Takođe, istakao je da je menadžment utvrdio greške u internim procesima, ali da su određene strukture pokušale iskoristiti te greške za napade na RTCG.
Raonić je zaključio da će RTCG nastaviti da bude nezavisna institucija koja prati društvene, tehnološke i kulturne promjene. „Naš cilj je izgradnja sistema zasnovanog na pravdi i zakonu,“ istakao je, dodajući da će Javni servis nastaviti raditi u interesu građana Crne Gore, bez podlijeganja političkim pritiscima.