Đorđe Rajak, u ime NVO udruženje radnika Vektra Boka, saopštio je da pošto su dobili informaciju o, kako je naveo, „presedanu Privrednog suda i predmetnog sudije Popović kakvo je nezapamćeno u pravosuđu svijeta“, naveo je sljedeće:
U nastavku prenosimo njihovo saopštenje: „Da poslije tri godine i šest mjeseci predstečajnog stanja i blokade računa društva Vektra boka – 1.800 dana – ovakva odluka je sramni čin za društva. A posebno za strana ulaganja i invensticije inostranih partnera.
Da kupovina akcija nije u skladu sa zakonom, za to imaju dokazi. Da je četiri puta do sada na isti način, preko falisifikovanih notarskih zapisa, do lažnih garancija banke, pa probijanje roka skoro tri puta za donošenje odluke, da je imao spisak falisikovanih potpisa radnika od strane lica u vidu podneska, da je isti sudija uvažavao razne prigovore više puta, mjesecima sam ćutao. Sudija je trebao obavjestiti SDT o svim falisifikatima, ko ih je predao, ko ih je donio i ko potpisao.
Sa svim navodima upoznato je SDT. Mi pitamo javno da li će reagovati na cijelu organizovanu grupu?
Tražimo kao povjerioci hitno oduzimanje imovine od strane SDT i VDT, jer smo svi izigrani.
Očekujemo reakciju Poreske uprave, Vlade Crne Gore, jer imovinom Vlade sad upravlja OG. I to od 64.000.OOO evra investicionog programa po kupoprodjnom ugovoru, pluss ostalja pljačka, i ostatak imovine koja vrijedi više od 120 miliona.
Da kupac akcija 33.3% već je otuđio 3.3%, a htio je cijelu imovinu HTP BOKE da kupi za milion uz pomoć stečajnog upravnika Vektra Montenegro, pojedih stečajnih upravnika drugih firmi i Vektre.
Napominjemo da je na skupštinskoj sjednici za kontrolu privatizacije 27 po redu kod Maksima Vučinića stav 4. Imovina HTP Boka izdvaja se iz stečajne mase Vektre Montenegro, a to krije neko. S tim da je na meti Hotel Igalo koje vrijedi 35 do 40 miliona po kupcu akcija, a vrijedi 350.000 eura, a porodična kuća 350m² u istoj udaljenosti 1,5 miliona eura.
Da sudija ovim postrekava druge privrednike da mogu sve, pa i preko notara vršiti razne uplate, a račun neka stoji u blokadi, dozvoljava sud da se cesijom placa kao u ovom slučaju. Još notar kao ustanova za plaćanje. Da li ovo lici na pranje novca i kako je notar to ustanovio, po kom ovlašćenju.
Pitamo šta znači jedan milion za radnike, a treba pet miliona. Gdje su druga prava radnika. A sad javno pozivamo SDT da izvrši uvid u transakciju akcija. Pošto je već jasno da se radi o organizovanoj grupi.
Zato se obraćamo Vladi da zaštiti svoju imovinu, blokadom i ispita kontrolnim saslušanjem sve aktere, koji su sudjelovali u ovom nezakonju“, piše u saopštenju NVO udruženje radnika Vektra Boka, koje potpisuje Đorđe Rajak.