Prema Anketnom istraživanju sprovedenom tokom prošle godine, koje je realizovao Direktorat za unapređenje konkurentnosti privrede u saradnji sa Japanskom agencijom za međunarodnu saradnju (JICA), veliki broj korisnika je izrazio spremnost da nastavi sa primjenom naučenih praksi i preporuči mentoring program drugim preduzećima.
Anketno istraživanje sprovedeno je u cilju praćenja nivoa zadovoljstva korisnika mentoring uslugom, identifikovanja prilika za poboljšanje, kao i prikupljanja podataka i informacija o efikasnosti pružene mentoring usluge, prenosi PR Centar.
Korisnici Mentoring programa su dodatno visoko ocijenili podršku mentora u prepoznavanju konkretnih potreba njihovog biznisa i primjeni odgovarajućih rješenja.
Rezultati Ankete pokazuju da su mentori pružili objektivne savjete, pomogli u donošenju ključnih odluka i doprinijeli pozitivnim promjenama u cijenama i marketinškim strategijama, što je imalo direktan uticaj na poboljšanje poslovnih rezultata korisnika.
Anketa je, takođe, pokazala da kombinovanje mentoring usluga sa grantovima dodatno povećava broj potencijalnih korisnika, jer su mnogi korisnici tek nakon primjene konkretnih akcija uz podršku mentora prepoznali stvarnu vrijednost Mentoring programa.
Projekat Jačanje i širenje mentoring usluga u zemljama Zapadnog Balkana realizuje Ministarstvo ekonomskog razvoja u okviru Sporazuma o tehničkoj saradnji između vlada Japana i Crne Gore, a posredstvom tog Vladinog resora i Japanske agencije za međunarodnu saradnju (JICA).