Sastanku su prisustvovali i potpredsjednica Suda Ivana Jelić, kao i sekretarka Suda Marialena Tsirli.
Tokom srdačnog i konstruktivnog razgovora razmotrena su ključna pitanja iz oblasti vladavine prava, zaštite ljudskih prava, kao i važnost efikasne primjene presuda Evropskog suda u državama članicama Savjeta Evrope. Poseban akcenat stavljen je na izazove sa kojima se Crna Gora suočava u kontekstu evropskih integracija i reforme pravosuđa.
Koprivica istakao je snažnu opredijeljenost Vlade Crne Gore za unapređenje pravnog sistema, jačanje institucionalne borbe protiv korupcije i podizanje standarda ljudskih prava u skladu sa praksom i vrijednostima koje promoviše Sud u Strazburu.
Koprivica je posebno naglasio da Crna Gora ima punu posvećenost sprovođenju presuda ovog Suda, te da presude doživljava kao pravne akte u interesu države, građana i njihovih prava, a ne kao akte protiv države.
Posebno je istakao da je Vlada preduzela sve aktivnosti za punu implementaciju odluka Suda u zadatim rokovima, o čemu svjedoči i isplata bivših radnika „Radoja Dakića“ u ukupnom iznosu od 6,2 miliona eura, kao i odluke o isplati preostalih 1500 bivših radnika, te odluke o isplati bivših radnika „IMO Košuta“ Cetinje, „KAP-a“, te „Rudnika Boksita“ AD Nikšić.
Predsjednik Suda Marko Bošnjak pohvalio je dosadašnje napore Crne Gore u jačanju institucionalnih kapaciteta i otvorenost prema konstruktivnom dijalogu sa međunarodnim pravosudnim institucijama.
Istakao je da je kontinuirana saradnja sa Evropskim sudom od izuzetnog značaja za dalji napredak Crne Gore na putu ka punopravnom članstvu u Evropskoj uniji.
Tokom sastanka razgovarano je i o ulozi sudske nezavisnosti u zaštiti temeljnih prava građana, važnosti transparentnosti pravosuđa i potrebi unapređenja povjerenja javnosti u institucije sistema.
Ova posjeta predstavlja još jedan korak u pravcu jačanja međunarodne saradnje na polju vladavine prava i potvrđuje posvećenost Crne Gore evropskim vrijednostima i principima na kojima se temelji savremeni demokratski sistem.