Jovanović je i pored dogovora koji je, nakon izbora, postigao sa DPS, a zbog velikog pritiska koji na njega vrši članstvo i simpatizeri grupe građana „Budva, naš grad“ pokušao da izbjegne izbor kadrova DPS u izvršnoj vlasti opštine Budva.
Naime, i pored javnih tvrdnji da neće biti DPS kadrova u izvršnim organima opštine sada je svima postalo jasno je da se radi o koaliciji a ne o tzv. „projektnoj podršci“. Potvrda tome je činjenica da DPS insistira da se u najkraćem mogućem roku, pa i po cijenu raskida saradnje, izabere potpredsjednik Opštine Budva iz DPS, i to sa jasno preciziranim ovlašćenjima, koji bi preuzeo sve nadležnosti iz svog opisa posla i suštinski bio predsjednik opštine, najvjerovatnije za poslove investicija i urbanizma.
Na drugoj strani, Nikola Jovanović je tu funkciju takođe obećao Joku Popoviću, dosadašnjem sekretaru za investicije i to je ono što očekuje njegova „baza“.
Sada su „ukrštena koplja“ i jedna strana će ostati kratkih rukava.
Svi su izgledi da će „kratkih rukava“ ipak ostati Joko Popović jer je, kako saznajemo, DPS uslovio održavanje narednih sjednica skupštine takođe, Popoviću se od strane DPS – SDP prigovara školsko obrazovanje kao i nedostatak iskustva.
„Borba“ saznaje da DPS inače ima nekoliko ozbiljnih kandidata za mjesto potpredsjednika Opštine Budva.
Pored ranije najavljenih kandidata o kojima se naveliko priča u Budvi u zadnje vrijeme su se, kao ozbiljni pretendenti za mjesto potpredsjednika Opštine Budva, pojavili Predrag Jelušić, bivši direktor JP Morski dobro, potom Milenko Medigović, kao predstavnik jake struje DPS iz Petrovca i sam dugogodišnji potpredsjednik Opštine Budva na kraju, naizgledniji kandidat, Keko Ivanović, koji je javnosti poznat kao ugledni ugostitelj i kandidat za predsjednika lokalnog DPS. Jedini problem je što skoro svi pobrojani kandidati potvrđuju oznaku OKG koja uz lokalni DPS ide već skoro deceniju, s obzirom da imaju debeli dosije u policiji i SDT-u.