Krsmanović ističe da implementacija ovih ili sličnih projekata kroz saradnju sa partnerima, od nacionalnih sportskih saveza, Vlade Crne Gore, privatnih investitora, kongresnih operatera i svih onih koji prepoznaju interes – ne samo da rasterećuje budžet grada, već daje i dodatnu vrijednost viziji ekonomskog razvoja.
„Mogućnost odigravanja međunarodnih utakmica višeg ranga – mečeva reprezentacije i FK Sutjeske, uz organizovanje kongresa, konferencija i sličnih događaja, imali bi zaokruženu ponudu što bi nam dozvolilo da Nikšić stavimo na mapu kongresno-sportskog turizma i učinimo ga privlačnim za pripreme različitih sportskih kolektiva iz regiona i šire, ali i centrom društveno-političkih događaja kroz kongresni turizam“, poručuje Krsmanović.
„Upravo bi ovakav model razvoja turizma omogućio kontinuiranu posjećenost Nikšiću kroz svih 365 dana u godini, što je nasuprot sezonskom karakteru turizma u Crnoj Gori. Ne manje važna činjenica je i da bi realizacijom gore navedenih projekata stvorili veoma značajan broj novih radnih mjesta i uvećali potrošačku moć stanovništva, a što bi opet vodilo do eksponencijalnog ekonomskog efekta, kao preduslova za održivi razvoj. Za drugačiji Nikšić sa razvijenim kongresno-sportskim turizmom zaokružite broj 5“, zaključila je Krsmanović.