“Ne razumijem te naše glave koje toliko sumnjaju. Ova reprezentacija mora da bude poštovana i cijenjena, čak i da izgubi sve. A ne da se utrkujemo ko će više da blati, pljuje i piše komentare. To je zaista žalosno. Ova reprezentacija to nije zaslužila”, rekao je Dalić.
Navijači su dali pravu podršku.
“I kada se gubi i kada se pobjeđuje, voli se ono što je ova reprezentacija napravila za državu i narod. To mora da se poštuje i cijeni”, rekao je Dalić.
On se osvrnuo na duel protiv Gane, koji je Hrvatska dobila sa 2:1.
“Rekao sam momcima da vjerujem u njih. Vjerujem u ono što radimo, a oni su mi to vratili. Nema mjesta euforiji. Moramo mirno da stanemo na loptu i idemo dalje”, poručio je Dalić.
Hrvatska će u šesnaestini finala Svjetskog prvenstva igrati protiv Portugala.
