Dalić: Žalosno je da se reprezentacija blati, pljuje… Ne razumijem te glave

Dalić: Žalosno je da se reprezentacija blati, pljuje… Ne razumijem te glave

Selektor Hrvatske Zlatko Dalić izjavio je da ne razumije ljude koji kritikuju nacionalni tim.

“Ne razumijem te naše glave koje toliko sumnjaju. Ova reprezentacija mora da bude poštovana i cijenjena, čak i da izgubi sve. A ne da se utrkujemo ko će više da blati, pljuje i piše komentare. To je zaista žalosno. Ova reprezentacija to nije zaslužila”, rekao je Dalić.

Navijači su dali pravu podršku.

“I kada se gubi i kada se pobjeđuje, voli se ono što je ova reprezentacija napravila za državu i narod. To mora da se poštuje i cijeni”, rekao je Dalić.

On se osvrnuo na duel protiv Gane, koji je Hrvatska dobila sa 2:1.

“Rekao sam momcima da vjerujem u njih. Vjerujem u ono što radimo, a oni su mi to vratili. Nema mjesta euforiji. Moramo mirno da stanemo na loptu i idemo dalje”, poručio je Dalić.

Hrvatska će u šesnaestini finala Svjetskog prvenstva igrati protiv Portugala.