„Javnost se mogla uvjeriti da je riječ o velikom profesionalcu. Ima znanja i prošao je za 20 godina rada u policiji sve moguće stepenice, ima ogromno iskustvo. Nemam dileme da će, saglasno zakonu, ministar Šaranović predložiti da gospodin Šćepanović nastavi ovu misiju“, kazao je Bečić u emisiji i „Referat“ na Gradskoj TV, prenosi Gradski portal.
Komentarišući situaciju u Vojsci i slučaj aktuelnog načelnika Generalštaba Vojske Crne Gore Zorana Lazarevića, Bečić navodi se ministar odbrane Dragan Krapović već godinu bori da ispravi neke stvari.
Bečić je kazao da je naekadašnji vršilac dužnosti ministra odbrane Filip Adžić iskoristio mogućnost iz Zakona produžio vojnu službu aktuelnom načelniku Generalštaba Vojske Crne Gore Zoranu Lazareviću do 8. juna ove godine.
„Približava se i 8. jun, kada prestaje aktivna služba Lazarevića i stvaraju se uslovi da Krapović predloži novog načelnika Generalštaba Vojske“, istakao je Bečić.
Povodom istupa ministra javne uprave Maraša Dukaja, kada je predstavio ideju o izborima u jednom danu, Bečić je kazao da to nije zvaničan stav Vlade Crne Gore, kao da to nije ni razmatrano, a da jeste to bi imalo formu predloga Zakona.
„To se radi o aktivnosti unutar radne uprave formirane od strane Ministarstva javne uprave i određenih ideja članova te radne grupe. Jedino mjesto saglasno propisima gdje se može razmatrati i odlučivati je Odbor za izbornu reformu kao tijelo koje je formirala Skupština i kojoj je data nadležnost da se bavi tim pitanjima. Svako ima pravo da iznosi ideje vezana za različita pitanja, ali zna se gdje se odlučuje o tome“, kazao je Bečić.
Bečić smatra da vanredni izbori ne trebaju prije 2027. godine, već treba fokus svih ka evropskim integracijama i iskoristiti šansu koja se pruža.
„Postoji demokratski standard koji je primjenjiv u stoprocentnom demokratskom i slobodnom društvu, ali mi smo u Crnoj Gori gdje imamo uticaj centrala moći i pokušaji uticaja na društveno – političke procese. Ideje treba dobro i studiozno izanilizirati, čuti iskustva ljudi, pogledati šta se dešavalo u regionu i izvlačiti zaključke“, dodao je Bečić.
On je rekao da je u posljednjih nekoliko mjeseci suspendovano oko 100 policajaca po raznim osnovama.
„Zahvaljujući pravilniku koji je donio ministar Šaranović (Danilo, ministar unutrašnjih poslova), policijski službenici su po prvi put obavezani da podnesu izvještaj o imovini, prihodima i životnom stilu. Takođe, kada budu započinjali radni odnos, moraće prvo da predaju izvještaj, kako bi vidjeli s čim su ušli u ovaj posao i šta su imali kad su počeli. Izvještaj će se podnositi svake godine i konstantno ćemo kontrolisati i ovaj dio. Kontrolom prvih izvještaja, imali smo činjenicu da 67 službenika nije podnijelo izvještaj o roku koji je jasno propisan. Odmah je reagovao Etički odbor, jer je nepodnošenje izvještaja teža povreda radne dužnosti“, kazao je Bečić.