Pobjede bečkog Rapida i Gimaraeša na startu grupne faze Lige konferencija

Fudbaleri bečkog Rapida i Gimaraeša pobjedama su otvorili novu sezonu u Ligi konferencija.

Rapid je kao gost pobijedio Bašakšehir rezultatom 2:1, dok je Gimaraeš pobijedio Celje na svom terenu – 3:1.

Portugalski predstavnik je srušio Slovence praktično u prvom poluvremenu. U sedmom minutu Samu je pogodio za 1:0, da bi u 36. Gustavo povisio na 2:0.

Sve je bilo gotovo u 62. minutu kada je Tijago Silva povisio na 3:0. Počasni pogodak za Slovence postigao je Matko u nadoknadi vremena.

Mnogo uzbudljivije bilo je u Istanbulu, gdje je Rapid pobijedio Bašakšehir – 2:1.

Rapid je poveo u 43. minutu kada je Šaub postigao svoj prvi gol na meču. Ali, Bašakšehir je izjednačio u nadoknadi prvog poluvremena.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme, Šaub je pogodio za 1:2 što je bio i konačan rezultat.

Beljo je u 72. minutu postigao još jedan gol, ali je on poništen zbog ofsada. Generalno, Rapid je bio bolji tim i mogao je da dođe i do ubjedljivije pobjede.

Bašakšehir je u poslednjim trenucima utakmice imao najbolju šansu za izjednačenje, Pjontek je raspalio poluvolej sa 20 metara, ali je golman Rapida sačuvao mrežu i pobjedu svom timu.

U narednom kolu Gimaraeš gostuje Đurgardenu, Rapid dočekuje Nou iz Jermenije, dok se u Sloveniji sastaju Celje i Bašakšehir.