„Farmaceuti“ imaju lijek sa uspješnim kasnim dejstvom

U 101. minutu prve utakmice sezone u Bundesligi, aktuelni prvak Bajer Leverkuzen je „iščupao“ pobjedu u Menhengladbahu – 3:2.

Za to se iz „odbitka“ sa odbranjenog mu penala pobrinuo Florijan Virc u 11. minutu nadoknade. „Farmaceuti“ su i u prethodnoj sezoni „kasnim“ golovima uspjeli da ostvare rekordnu u svijetu seriju bez poraza, nisu izgubili u Njemačkoj do tri dva trofeja – Salatare i Kupa Njemačke, a jedini poraz bio im je u finalu Lige Evrope od Atalante.

Ono što je radio u prošloj, nastavio je sa klupe „farmaceuta“ Ćabi Alopnso i u ovoj – u Superkupu Njemačke sa igračem manje Bajer se spasao u 88. minutu, za 2:2, da bi penalima osvojio trofej.

U prethdonoj sezoni je Bajer nakon 80. minuta postigao gol u 25 od 53 utakmice.U devet utakmica su „farmaceutima“ gol, ili dva u finišu donosili pobjede a u šest slučajeva remi.