“Ajkule” se POBJEDOM  oprostile od OI – Crna Gora SAVLADALA RUMUNIJU

“Ajkule” se POBJEDOM oprostile od OI – Crna Gora SAVLADALA RUMUNIJU

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore pobijedila je Rumuniju sa 10:7 na Olimpijskim igrama u Parizu.

U posljednjem meču na turniru u Parizu je tim Vladimira Gojkovića savladao Rumuniju 10:7 i nastup završio na devetom mjestu.

Rumunija je prva povela, a Crna Gora kasnije kontrolisala stvari.

Utakmicu je naša selekcija prelomila u drugoj polovini treće i na početku posljednje četvrtine kada je serijom 4:0 od 6:5 stigla do nedostižnih 10:5.

Najefikasniji kod „ajkula“ je bio Marko Mršić sa tri gola.

TOK MEČA

Ide Crna Gora ka prvoj pobjedi – pogodio je Vlado Popadić (10:5).

Pogodak Vasilija Radovića.

Treći gol Mršića i Crna Gora prvi put u meču ima plus tri – 8:5.

Posljednjih osam minuta „ajkula“ na Olimpijskim igrama u Parizu.

Gol Vidovića, „ajkule“ vode 7:5.

Napad s dva igrača više je imala Crna Gora, nije ga iskoristila – ostalo je 6:5.

Imaće „ajkule“ napad s igračem više, Gojković je tražio tajm-aut.

Prvi gol u Ponovo je jedan razlike, Rumunija je preko Fulee smanjila na 6:5.rećem periodu je postigao Đuro Radović, i to u napadu s igračem više – 6:4.

Počela je treća četvrtina.

Kraj prvog poluvremena – Crna Gora vodi 5:4, Tešanović je spriječio već viđen pogodak za izjednačenje u posljednjim sekundama.

Crna Gora je propustila napad s igračem više za plus tri, sada je 5:4 poslije pogotka Judeana.

Prvi put je plus dva, drugi uzastopni gol Mršića – 5:3.

Prvi put je plus dva, drugi uzastopni gol Mršića – 5:3.Treća prednost Crne Gore, Mršić je strijelac za 4:3.

Počeo je drugi period

Kraj prve četvrtine – neriješeno je (3:3).

Treći put je matirao Tešanović, sada u napadu Rumunije sa igračem više – treće izjednačenje, gol Cepelusa za 3:3.

Sve sigurniji napad crnogorskih vaterpolista i novo vođstvo – Vidović je matirao Cika, „ajkule“ vode 3:2

Drugo izjednačenje, gol Luteskua – 2:2.

Prva prednost „ajkula“ – pogodak s igračem više, upisao se Đurđić (2:1) .

Gol naše selekcije u napadu s igračem više – Vujović je pogodio za 1:1.