EURO 2024 – Srbija bez osmine finala na EP, istorijski uspjeh Slovenije

Reprezentacije Srbije završila je učešće na Evropskom prvenstvu, nakon remija sa Danskom 0:0.

Spuštene su zavjese u grupama C i D na Euru 2024 – osminu finala izborili su Austrija, Francuska, Holandija, Engleska, Danska i Slovenija, koja je prvi prvu u istoriji prošla grupnu fazu velikih takmičenja.

GRUPA D Francuska – Poljska 1:1 Mbape p. 56 – Levandovski p. 79

Holandija – Austrija 2:3 Gakpo 47, Depaj 78 – Malen ag. 6, Šmid 59, Sabicer 90

GRUPA C Engleska – Slovenija 0:0 Danska – Srbija 0:0

TOK MEČA:

KRAAAJ u Kelnu, istotrija za Sloveniju – zmajčeki su u osmini finala

90′ – Pet minuta je produžen meč u Minhenu, a četiri u Kelnu – Slovenija je blizu istorije.

89′ – Probao je Vlahović glavom, ali bez opasnosti za Šmajhela

81′ – Najveća šansa za Srbiju – Vlahović se izborio za loptu, dodao Mitroviću, ali je napadač Srbije plasirao pored gola.

80′ – Još deset minuta – i dalje bez golova u Minhenu i Kelnu.

53′ – Konačno nešto od Srbije, mreža se zatresala, Jović je pogodio, ali je bio u ofsajdu.

51′ – Dobra šansa za Dansku – šutirao je Skov Olsen, ali je Milenković skrenuo loptu u

46′ – Krenula su druga poluvremena… Stojković je prvi mijenjao – ušli su Tadić i Jović, a izašli Samardžić i Gudelj.

40′ – Najveća šansa za Englesku – Tripije je odlično ubacio, ali je Kejn zamalo zakasnio da loptu pošalje u mrežu.

39′ – Još jedna šansa Danske – nakon lijepe akcije Vind se okliznuo i iz odlične pozicije šutirao preko gola.

33′ – Mnogo opasnija i konkretnija je Danska, Srbija se uglavnom brani.

22′ – Veliki pritisak Danske u ovim trenucima.

21′ – Novi dobar pokušaj Danske – Eriksen je opasno šutirao sa dvadesetak metara, ali Rajković je bio siguran.

20′ – Mreže miruju i na meču Engleska – Slovenija, s tim da su “zmajčeki” bez straha ušli u duel sa velikim rivalom, a gol Bukaja Sake poništen je zbog ofsajda.

16′ – Velika šansa za Dansku – Bah je sa pet metara glavom šutirao pored gola.

10′ – Mirnih desetak minuta u Minhenu i Kelnu

1′ – Kreće rasplet grupe C – Danska ili Srbija, Engleska ili Slovenija