Slučaj uklanjanja državne zastave Crne Gore uzburkao je javnost nakon što su prije dva dana poslanici opozicije digli hajku na šefa parlamenta po tom pitanju.
Podsjetimo, u pitanju je zastava sa potpisom Ranka Krivokapića, koja kao takva nije zvanična državna zastava Crne Gore koja je propisana Ustavom, te ista ima prostu simboličku vrijednost, a što je i šef parlamenta i ukazao. Premještanje zastave iz hola Skupštine opozicija prosto koristi za jeftine političke obračune i u pokušaju da uzburka javnost Crne Gore, a što proizilazi iz njihovih šturih reakcija u Skupštini.
Svakako, teme koje opozicija može da obrađuje je sve manje, stoga je i očigledno zašto nastupaju sa ovih pozicija u Skupštini. Međutim, na simboličkoj ravni, valja podsjetiti i na druge simboličke slučajeve uklanjanja važnih eksponata iz državnih institucija Crne Gore kada poslanici DPS-a i ostalih političkih partija nisu baš bili ovoliko glasni po ovom pitanju.
Vratimo se u sada daleko 2017. godinu kada je direktor Urgentnog centra bio Nermin Abdić. Te 2017. godine ponešena je na restauraciju slika koja je bila izložena u hodniku sa motivom Kosovke djevojke. Restauracija je, navodno, bio razlog, ali je prošlo duže vrijeme kako ta slika nije bila izložena u holu Uregentnog centra. Nije se tada dizala nikakva halabuka, niti od strane Abdićevih partijskih kolega Oskara Hutera, niti od strane njihovog sadašnjeg satelita Branislava Nenezića. Naravno, i zašto bi, jer je u pitanju Kosovka djevojka, ne diže se halabuka oko srpskih umjetničkih djela. Mada bi po ovom pitanju mogli da kažu i da je ovdje na djelu Djevojka sa Vučjeg dola. Kako ko voli da nazove umjetničko djelo. Tad bi isti imali razloga da reaguju. Međutim, gle čuda, nisu.
U tom periodu je i medijsku pažnju izazvao i Klub mladih Nove srpske demokratije koji su Urgnetnom centru donirali novu sliku Kosovke djevojke, „da se nađe“ dok je druga na restauraciji.
„Mladi Nove su pokušali da uruče reprodukciju slike prema kojoj je bakrorez urađen. Namjera im je bila da na ovaj način riješe „najveći“ problem ove ustanove kojoj je direktor posvetio vrijeme u prvim danima boravka na novu funkciju“, piše u saopštenju.
Iz Nove srpske demokratije su zaključili da „Klub mladih ipak vjeruje da su ovi partijski vojnici izuzetak među časnim i profesionalnim osobljem KC“.