Kaže da detektor na ulazu u sud i dalje ne radi i da se ne čini ništa da se kupi novi, iako je ponuđen.
„Postoji apsolutna zainteresovanost od strane Američke ambasade da izvrši donaciju. Na koji način? Da se napravi specifikacija svih tih sredstava, a oni taj dio da plate. Znači imamo elaborat i imamo novac. Šta čekamo? Od čije volje zavisi?“, kazala je Radulović.
Iz Ministarstva pravde za TV Vijesti su kazali da je Uprava policije (UP) američkoj ambasadi poslala tehničku specifikaciju za potrebe Osnovnog suda, a koja između ostalog uključuje opremu za video nadzor i onu za kontrolu ulaska i izlaska iz zgrade suda.
Kako su kazali za TV Vijesti, sada je zahtjev u internoj proceduri amabsade.
U Ministarstvu dodatno navode da su odmah nakon incidenta u Osnovnom sudu preduzeli konkretne bezbjednosne poteze.
„Povećano je prisustvo policijskih službenika u objektima pravosudnih organa, pooštrena je kontrola na ulazima i u mjeri mogućeg je stanje poboljšano dok međuresorni radni tim ne obavi zadatke koji su mu određeni, a za što je potrebno određeno vrijeme, imajući u vidu kompleksnost samog problema koji se decenijama nije rješavao na adekvatan i sistemski održiv način“, rečeno je iz Ministarstva pravde.
„Ja vam moram reći da to nije promijenilo situaciju tako da se i dalje možete uvjeriti da pođete da to i pogledate, neće vas niko kontrolisati, kontrolisaće osobu samo koja se eto njima na prvi pogled učini „sumnjivom“, navela je Radulović.
Radulović, stoga, ističe i da je najava Vlade da će obeštetiti povrijeđene u eksploziji sada apsurdna.
„To je svakako nešto što po zakonu pripada oštećenom. Naknada štete je ovdje neupitna ali mi ne pričamo sada ovdje o tome. Ja pričam o tome da se ta zgrada mora apsolutno hitno obezbijediti“, dodala je.
Sanjina sestra, advokatica Marija Radulović, još se nije vratila na posao jer se zbog hiruške intervencije poslije eksplozije i dalje nalazi na kućnom liječenju.