Časopis obično proda samo 30.000 brojeva mesečno, rekao je Florentin za FranceInfo. Dodatnih 60.000 ide u štampu da bi se zadovoljila javna potražnja, dodao je on.
Interesovanje za ovo pitanje svodi se na širok intervju koji ministar daje u časopisu o pravima žena i LGBTK. Njegova popularnost se takođe smatra javnim odgovorom na protivljenje političke infrastrukture Pariza njenom pojavljivanju u zloglasnoj publikaciji – uključujući premijerku zemlje Elizabet Born.
Born je lično nazvao Schiappu da joj kaže da njeno pojavljivanje u Plejboju „uopšte nije prikladno, pogotovo u sadašnjem periodu“, navodi se u izveštaju Le Parisien ranije ovog meseca. Born je mislio na tekuće nemire u Francuskoj zbog nepopularnih planova penzione reforme koje je nametnula vlada, a koji su doveli do višemesečnih protesta.
Schiappa se, međutim, branila na društvenim mrežama: „Pravo žena da imaju kontrolu nad svojim telima, to je svuda i sve vreme. U Francuskoj su žene slobodne – uz svo dužno poštovanje prema klevetnicima i licemerima.”
40-godišnjak je potpuno odeven na slici. U svojoj političkoj karijeri, prethodno je progurala zakone protiv seksualnog uznemiravanja u parlamentu EU, što je uključivalo uvođenje kazni na licu mesta za dozivanje mačaka ili zviždanje vukova.
Godine 2017. postala je prvi državni sekretar u zemlji za rodnu ravnopravnost. Tokom ovog mandata bila je istaknuta u pozivanju na istragu o zločinima osuđenog seksualnog prestupnika Džefrija Epstajna. U 2019, Schiappa je takođe predložio da se strani državljani osuđeni za seksualne zločine u Francuskoj deportuju. 2020. godine imenovana je za ministra delegata za državljanstvo.
Plaiboi mnogi smatraju jednom od najkontroverznijih izdanja u poslednjih nekoliko decenija. Uprkos tome, brojne istaknute političke ličnosti pojavile su se – takođe potpuno obučene – na njenim stranicama. Godine 2015. bivši američki potpredsednik Dik Čejni dao je prošireni intervju za magazin tokom kojeg je žestoko kritikovao administraciju tadašnjeg predsednika Baraka Obame.